Stejně důležitý, jako výběr dveří samotných je také prostor, který se nachází za nimi. Dveře představují vstupní bránu do interiéru domu nebo bytu, prostor za dveřmi je pak první vizitkou, kterou hosté uvidí a podle ní si utvoří svůj názor na celý prostor. Je proto nesmírně důležité, aby predsiene byly jednak zařízené účelně, ale také stylově. Základem je myslet na pohodlí. Pokud vy nebo vaši hosté vstoupíte do prostoru za vstupními dveřmi, měl by následovat dostatek podlahové plochy, aby se i dva nebo více lidí mohly za dveře pohodlně vejít a začít se vyzouvat. To také znamená, že by podlaha těsně za dveřmi, ale i kousek do prostoru měla být pokud možno omyvatelná. Ve špatném počasí, v dešti, v zimě, kdy jsou venku cesty mokré, pokryté sněhem nebo marastem jsou boty rovněž špinavé a do bytu se tak může nanosit mnoho nečistot. Není tak zcela ideální začít ihned za dveřmi kobercem. Vhodné jsou například kachličky, PVC nebo laminátová podlaha, které jsou dobře čistitelné.
Druhým důležitým faktorem je odkládací plocha. Ideální je byť i jednoduchá zostava do predsiene, která by měla obsahovat dostatek věšáků na pověšení bund a kabátů, botník, případně plochu na sezení, kde se dá přezouvat. Nedílnou součástí předsíně by mělo být také zrcadlo pro finální kontrolu celkového vzhledu před odchodem.
Co se osvětlení týče, předsíň není příliš náročným prostorem. Není potřeba sem pořizovat extrémně silné osvětlení, ani bodové lampy. Ideálně stačí jeden centrální lustr, který bude poskytovat přiměřené osvětlení prostoru. Používání úsporných žárovek už dnes patrně není potřeba zdůrazňovat. Jednak poskytují příjemné světlo a nehřejí, ale především šetří výraznou část spotřebovávané energie v porovnání s žárovkami klasickými.