Vyberte stránku

Čtení jako potěšení

Jaké jsou vaše koníčky? Máte rádi televizní seriály? Nebo rádi chodíte na procházky či vás baví venčit svého pejska? Koníčků může mít člověk nepřeberné množství, některé jsou relativně nové, rozvinuté s tím, jak se rozvíjela technika. Jiné jsou léty prověřené a stále velmi populární. Takovým koníčkem je i čtení. Lidé čtou rádi. Baví je historické romány, z kterých se díky své obrazotvornosti mohou dozvídat, jak se žilo dříve a představovat si kulisy za nichž se události odehrávaly. Některé zase uchvacuje spíše odborná literatura, která dává konkrétní informace přesně a jasně bez pro někoho zbytečného balastu příběhu. Každá nastupující generace se seznamuje s knihami. Od toho tu jsou knihy pro děti, které je učí číst, rozeznávat barvy nebo počítat. Jakékoli knihy máme rádi, všechny jsou v dnešní době relativně drahou záležitostí. Najít levné knihy lze jen v obchodech, které se na ně specializují nebo v antikvariátech, kde ale sotva narazíte na nejnovější kousky a nebo na internetu, kde jsou obvykle ceny nižší než v kamenných obchodech. Navštívit můžete například internetové knihkupectví Beletrie

K čemu slouží dveře?

Dveře slouží k oddělení místností, ať už kvůli prachu, hlučnosti, tepelné izolaci nebo bezpečnosti.
Výběr vchodových dveří je velice důležitý i z důvodu celkového vizuálního působení. Dnes už se jako vchodové dveře do novostaveb nepoužívají obyčené 1-dodové dveře. Já sám mám doma 6-bodové dveře + 3-body na staně pantů. Dveře jsou zesíleny kovovým plátem a vše je vizuálně zapuštěno ve vzoru dřeva. Dveře jsou na pohmat teplé, tzn nejdená se o typy těch nepříjemně studených dvěří. Ač se to podle výše zmíněných faktorů zdá v dnešní době skoro nemožné, dveře jsem pořádil za cca 35 000Kč na zakázku.

Při výběru dveří bych doporučoval se zaměřit hlavně na VZHLED, cenu a bezpečnost. Nemyslím si, že je nutně potřeba mít dveře s 36-body, to už bychom byli jak v trezoru, podle mě pro dům bohatě stačí 3×3-body.

Ovšem musím větši z vás zklamat, protože u dveří se opravdu platí(hodně platí) za kvalitu. Proto bych na dveřích určitě nešetil, jelikož by pak oprava či výměna mohla stát x-krát víc než byla původní pořizovací cena. Také doporučuji snažit se vyhnout dveřím na zakázku(netradiční rozměry) i zde si totiž hodně připlatíte.

Osobně mám ve svém RD všechny, zdůrazňuji VŠECHNY, dveře na zakázku. Takovou palbu jsem opravdu nikdy nečekal. V domě mám cca 9 dveří, za každé jsem dal 10 000 – 15 000. Výsledná suma se pohybovala okolo 100 000Kč a ještě jsem dal x tisíc za doplňky, různé opravy, atdp.

Bezpečnostní dveře

Každý člověk si chce bránit svůj majetek co nejlépe a k tomuto účelu jsou bezpečnostní dveře ideální. Loupeží a krádeží stále přibývá, a proto není divu, že se každý majitel domu, nebo bytu obává nevítaných hostů. Zloději většinou kradou vše, co uvidí, ale také ničí vše, co jim stojí v cestě. Ve velké většině případů se do domu, bytu dostanou právě dveřmi. Každý z nás si proto chce svou nemovitost chránit co nejlépe. Můžeme to udělat dvěma způsoby a to buď mechanicky, nebo elektronicky. Mechanickým zabezpečením máme na mysli bezpečnostní dveře. Způsobů, jak tyto dveře vybírat, je hned několik. Bezpečnostní dveře se dělí do dvou kategorií podle stupně bezpečnosti. Čím vyšší stupeň, tím lépe. Lidé si vybírají bezpečnostní dveře také podle ceny a v neposlední řadě i podle jejich vzhledu a designu. K lepší ochraně naší nemovitosti i našeho majetku je vhodné zkombinovat bezpečnostní dveře i s elektronickou ochranou. U bezpečnostních dveří je kladen důraz na kvalitní ochranné prvky. Ty znásobují ochranu nemovitosti. Bezpečnostní dveře by měly obsahovat kvalitní bezpečnostní vložky zámků, robustní kování z pevných materiálů a pevné desky dveří by měly být vyztužené ocelovým rámem a plechem.

Protipožární dveře

Protipožární dveře nám mohou mnohdy zachránit náš majetek před ničivým požárem. Jsou mnohonásobně odolnější, než klasické dveře. Protipožární dveře mohou prohořet až za několik desítek minut, což nám dokáže ušetřit mnoho času, který může být klíčový při samotné likvidaci požáru. Protipožární dveře by si měl z důvodu bezpečnosti pořídit každý, kdo má v domě kotelnu na pevná paliva, nebo garáž. Tyto místnosti je vhodné od ostatních prostor oddělit protipožárními dveřmi. Škody a nebezpečí rozšíření požáru do ostatních prostor jsou díky nim výrazně nižší. Do ochrany našeho zdraví, života i majetku se rozhodně vyplatí investovat.