Vyberte stránku

Jistě jste se setkali se situací, že si máte vybrat dveře pro váš interiér, ale vůbec netušíte, mezi jakými dveřmi si můžete vybírat a které typy jsou vůbec na českém trhu k dostání. Následují článek by vám v této otázce měl udělat stručný přehled o typech nejčastěji používaných dveří.

Otevíratelné dveře, které se otevírají jen jedním směrem, jsou pravé nebo levé (poznáte to když se podíváte na které straně jdou vidět panty). Jedná se o ty nejklasičtější dvěře – 3 panty na jedné straně. Užívají se jako vchodové a interiérové. Většinou jsou vyrobeny ze dřeva.

Posuvné jsou zavěšeny na specíálním ložiskovém pojezdu a zasouvají se buď do vytvořené falešné stěny, nebo vedle stěny (vyžadují dostatek prostoru a kování je nákladné). Jsou to přesně ty dveře, které můžeme spatřit ve sci-fi seriálech typu Star Trek. Ty krásné dveře otvírané počítačem s jediným rozdílem. U nás je počítač neotevírá,ani nejsou většinou z neprůstřelného kovu. Nicméně působí vždy velice dobře vizuálně a potěší i jejich ovladatelnost.

Skládací dveře které jsou zavěšené v horní liště a skládájí se vedle sebe. Slouží k optickému rozdělení místností na dvě poloviny( jsou vyrobeny z překližky). Všem jsou tyto dveře dobře známé. Ano, jedná se opravdu o pevnou verzi závěsu. Tyto dveře se tak dají i použít:). Ovem veliký problém těchto dveří je jejich relativní nestabilita. Pro rodiny s dětmi nedoporučuji. Sám jsem takové dveře vlastnil dost dlouhou dobu, ale po pár nájezdech dětí, které se o dveře opíraly, narážely do nich,atdp, jsem dveře mohl s klidných svědomím vyhodit(určitě jsem nevyhazoval něco co se dalo ještě použít).