Ještě nedávno by se mohlo toto přání zdát, jako nesplnitelné. Přeci jen podlahové topení má svá specifiku, stejně jako dřevěná podlaha. Teplo jí prochází jen ztěžka, a proto se mu dlouhá léta všichni s podlahovým topením. vyhýbali. Raději si zvolili keramickou dlažbu anebo laminátovou podlahu, která jim simulovala přírodní dřevo- Marná sláva, dřevo je prostře dřevo. Taky proto se dnes snaží více lidí přijít na to, jak udělat aby dřevěná podlaha vedle teplo stejně dobře, nebo alespoň podobně jako jiné typy podlahové krytiny.
Nejhorší, co můžete chtít je masiv
Masiv je skutečně pro podlahové topení asi to nejhorší. Masiv, je od slova masivní, tedy kus přírodního dřeva. Je tedy logické, že oproti několikamilimetrovému laminu, masiv jako vhodná podlahová krytina pro podlahové topení neobstojí. Nejenže je u masivu problém s vodivostí tepla, ale i s kazivostí samotného dřeva. To, čím je širší, má pak tendence se různě kroutit a velice brzy se zničí. Pokud svolíte s užším profilem dřeva, měli byste přejít na kompromis i v oblasti druhu dřeva. Roli totiž hraje i dřevina, kterou zvolíte. Velice nevhodné, někdy až zakázané, je využití buku, jasanu a javoru. Jsou náchylné na změny teplot a vlhkosti. Myslete také na to, že výběrem dřevěné podlahy se upisujete k pravidelné péči o ni. Podlahy, které jsou natřené olejem, je zapotřebí před každou topnou sezónou znovu ošetřit.
Dřevo ano, či ne?
Pokud stále toužíte po přírodním dřevu, tak do toho jděte. Nezapomeňte ale zjistit vše potřebné právě o vašem druhu dřevu. Přeci jen ho budete muset minimálně jednou za rok ošetřit a pečovat o ně. Pro elektrické topení se mnohem více hodí náhražky dřeva. Vhodný je třeba i beton a asi nejlepší keramické dlaždice. Zkuste se kromě dřeva poohlédnout i po jiné možnosti, která by se vám mohla v závěru zalíbit ještě více.