Vyberte stránku

Vybavit si ložnici tak, aby se vám líbila, cítili jste se v ní příjemně a byla přitom moderní, nemusí být velká věda, pokud víte, jak na to. Ložnice je místností odpočinku a měla by tak také působit. Současně je to ale také nejvíce soukromá místnost, v které obvykle míváte spoustu intimních věcí, takže je potřeba je mít kam uložit, ať už jde o spodní prádlo nebo další záležitosti.

Pro moderní ložnici jsou typické spíše jednoduché tvary a tlumené barvy, které jsou pro ložnici vhodné. Základem jsou samozřejmě také barvy na stěnách, které by měly být spíše jemné a pastelové. Ložnicové sestavy dnes bývají spíše v neutrálních hnědých, šedých a podobných odstínech, takže se hodí prakticky k jakékoli barvě na stěnách.

Postel – základ všeho

Středem každé ložnice je samozřejmě postel. Výběr postele je ale mnohdy nesnadná záležitost, pokud tedy nekupujete právě celou ložnicovou sestavu, kde je postel již obsažena. Jinak ovšem můžete volit mezi masivní a kovovou konstrukcí. Jsou ale také postele polstrované, které bývají vybaveny také úložným prostorem. U dřevěných a kovových postelí bývá standardně nutné dokoupit ještě také matrace, případně i rošty. Matrace pak vybírejte vždy velice pečlivě, protože jsou nesmírně důležité pro zdraví páteře.

K posteli je vhodné pořídit také noční stolky, které budou poskytovat odkládací prostor a současně také osvětlení. O dostatek úložného prostoru se budou starat také šatní skříně, ideálně ve stejném dekoru, jako je postel a noční stolky. To vše ještě doplnit květinami a vhodným kobercem – nemusí být celoplošný, ale také kusový udělá své. Důležité je, mít nohy v teple při vstávání z postele. Pokud je chladno od podlahy, není ložnice tak příjemným místem, jak by měla být.