Vyberte stránku

Každý kdo má zkušenost s malým bytem ví, že boj s místem je na každodenním pořádku, proto je důležité o prostoru přemýšlet a správně ho rozvrhnout. Podívejme se na několik tipů, jak zlepšit spánek ve vaší ložnici.

Kvalitní spánek je základ aktivního a přínosného dne, proto bychom mu měli věnovat pozornost, přeci jen s ním trávíme 6 až 8 hodin denně. Postel je nejdůležitější část nábytku v celém bytě, takže na ní nešetřete a kupte si k ní i kvalitní matraci, která vám bude vyhovovat. Matrace je značně individuální položka, protože každému sedí nějaká jiná tvrdost, nebojte se matraci vyzkoušet přímo v obchodě.

Ložnice by měla být velice strohá, v nejlepší případě pouze postel. Není potřeba se obklopovat elektronikou nebo dalšími věci, v ložnici máte spát a nerozptylovat se dalšími doplňky.

V malém bytě jsou skvělé způsoby, jak se vypořádat s nedostatkem místa, jedná se o sklápěcí a vyklápěcí systémy, které vypadají jako skříň a vy do ní každý den postel jednoduše sklapnete a večer zase vyklopíte. Jednoduché a efektivní, tímto způsobem můžete ušetřit spoustu místa přes den, nebo když je u vás návštěva.

Dalším systémem je zasouvací dvojpostel, funguje tak, že přes noc spíte na klasické manželské posteli, ale přes den můžete polovinu postele zasunout do druhé a ušetřit tak prostor jedné poloviny postele, v malém bytě je i půlka postele hodně místa.

Vestavěné patro je zajímavá možnost, která jednoduše vytváří patro s postelí kdekoliv v prostoru, pod sebou máte klasický prostor vašeho bytu a vy všechno sledujete s nadhledem, nevýhodou je jen prostor nad postelí, který většinou není moc prostorný, ale pro starší děti je vestavěné patro skvělou volbou.

Bydlet v malém bytě není nic jednoduchého, ale o to větší pro vás může být výzva si byt pěkně a funkčně zařídit.