Vyberte stránku

Máte malou koupelnu a chtěli byste ji zvětšit? Fyzicky ji pravděpodobně nezvětšíte, ale máme pro vás pár tipů, které vám ji pomohou zvětšit alespoň opticky.

Asi nejjednodušší možnost, jak koupelnu vizuálně zvětšit je nová výmalba. Světlé barvy zvětšují prostor, takže jsou výborné do menších prostor. Stejně fungují také vertikální proužky, které stejně jako světlá barva zvětšují prostor.

V koupelně je také potřeba uložit velké množství lahviček, šampónů, kartáčků, hřebenů, fénů a podobných věcí je tedy potřeba vyřešit jejich uskladnění. Nejlepší je v malé koupelně umisťovat skříňky a poličky co nejvýše, aby nezabíraly tolik prostoru pro pohyb v koupelně. Skvěle se dají také využít nejrůznější háčky na župany, ručníky a podobně.

Další věc, která může koupelnu zvětšit je také výběr vhodného skla u sprchového koutu, nejlepší je použít čiré sklo, které prostor opticky nezmenšuje a dodává místnosti vzdušnost. Další možnost, jak prostor provzdušnit, je kromě čirého skla také využití zrcadel. Pokud se vám podaří nainstalovat jedno zrcadlo naproti druhému, získáte opticky poměrně velký prostor.

Pokud už máte menší koupelnu, není potřeba do ní kupovat velké zařízení, sprchový kout může být velice malý a stejně splní svou funkci. Pokud se vana nevejde, nezoufejte, vyměňte ji rovnou za sprchový kout se sedátkem.

Kromě sprchy je dobré se také zamyslet nad toaletou, která často zabírá mnoho místa. Snažte se vyhledat závěsnou toaletu, která je mnohem menší než klasická toaleta a zabírá tak mnohem méně místa.

Pokud tedy máte malou koupelnu, zkuste vyzkoušet jeden z našich tipů pro zvětšení koupelny, vizuální dojem dokáže udělat mnoho a i z poměrně malého prostoru dokáže udělat poměrně velký prostor, alespoň po té vizuální stránce, světlé barvy, zrcadla, správný nábytek a sklo, vám v tom pomohou.