Vyberte stránku

Zařídit dětský pokoj, to rozhodně není jen tak. Je třeba si dávat pozor na celou řadu věcí. Důležitá je bezpečnost, účelnost i volba barev. Poradíme vám, jak na to, aby výsledek byl dokonalý a vaše děti si mohly svůj pokojíček užívat na maximum!

Dětský pokoj musí být rozdělen do zón!

Každý dětský pokoj musí být rozdělen do 3 hlavních zón. Musí v něm být místo na hraní, místo na spaní a místo pro učení. Platí, že zóna pro spaní by měla být vždy striktně oddělena od všech ostatních.

Vybíráme nábytek

Extrémně důležitá je kvalita postele. Jak vybrat dětskou postel? Pozor si musíte dát hlavně na bezpečnost – u postele pro malé děti nesmí například chybět mantinely. Co se týče matrace – je vhodnější tvrdá nebo středně tvrdá. Při výběru nábytku se věnujte účelnosti. Vybírejte takový nábytek do dětského pokoje, který může nabídnout dostatek úložných prostorů pro hračky i oblečení. Jestliže vybavujete pokoj pro malé děti, ujistěte se, že nábytek nemá ostré hrany. Pokud ano, zabezpečte je ochrannými prvky.

Jaké barvy jsou nej?

Rozhodně se nedržte při zemi. Barvy mohou podpořit dětskou fantazii a také je inspirovat a motivovat při hraní i učení. Jestliže už máte starší děti, do výběru barev je zapojte a nechte je, aby si samy vybraly. Pokoj oživí i různé samolepky či tapety.

Řiďte se rozumem

Pokud si lámete hlavu s tím, jak sestavit dětský pokoj, spolehněte se na prosté pravidlo – méně znamená více. Pokoj, který bude zastavěný nábytkem, určitě není to pravé ořechové. Pokoj by měl působit vzdušně a vaše děti by neměl nijak omezovat. Řešíte-li problémy s malým prostorem, využijte strop. Ke stropu se dá například pověsit pytel na hračky apod.

Nezapomínejte na světlo!    

Pokoj musí být ve všech jeho zónách perfektně osvětlen. V zóně pro učení a hraní nesmí chybět kvalitní – spíše ostřejší – osvětlení. Pro tato místa jsou ideální LED světla. Naopak u postele by měla být jen malá lampička či jiné tlumené noční světlo.