Vyberte stránku

Jestliže jste se také stali příznivci dřevěného bydlení, které nestojí moc peněz, určitě uvažujete nad vybavením podobného interiéru. U srubů je to prakticky jasné, dřevo je odkryto prakticky v každé části domu, občas se omítne a vydláždí jen koupelna. Zatímco dřevostavby můžeme mít dřevěné, ale častější jsou omítky. Zaměřme se dnes ale na ty typy interiérů, kde je dominantou dřevo. Dřevo na podlaze, na stropě, na stěnách, prostě všude.

Vybírejte pečlivě, nejen to, co vám padne první do oka

Při zařizování interiéru, který je z převážné části dřevěný, se nesmíte spolehnout jen na první dojem. To že se vám tato konkrétní sedačka líbí už roky a vy ji prostě chcete, neznamená, že bude dobře vypadat i v dřevěném interiéru. Pokud totiž zařizujete pokoje s odkrytým dřevem, musíte se toho také držet. Tento typ interiérů má totiž svá specifika, která je nutné dodržet. Nesmíte se tvářit tak, jako by byl všude beton a bílé stěny, tak to prostě nejde.

Dřevěné interiéry vyžadují pečlivý výběr nábytku. Nejvhodnější je podpořit tento vzhled a vybírat nábytek, který není až tak tuctový. Do koupelny místo tradiční obdélníkové vany raději zvolit samostatně stojící oválnou, do kuchyně místo černé nebo bílé kuchyňské linky vybrat modrozelený odstín nátěru na dřevěné skříňky a i dřevěné židličky a stůl. Obývací pokoj je dobré také zařídit v kontextu celého domu. Určitě nic nepokazíte krásnou, třeba i moderní knihovnou, krbem a lenoškou.

Proč je důraz na interiér ve srubovém domě tak důležitý? Uvědomte si, že roubenka či srub, mají svá specifika a pokud se je rozhodnete ignorovat, nebude se vám tu žít hezky. Podpořte přírodu kolem vás i nábytkem a doplňky. Věnujte čas i energii do výběru těchto doplňků a vytvořte si vlastní království, které bude vypadat báječně.