Vyberte stránku

Když vybíráte vanu, je důležité zvážit všechny své požadavky a prostorové možnosti a vybrat si vanu s vlastnostmi, které jsou pro vás nejdůležitější.

Základním kritériem je materiál, z kterého je vana vyrobená. Klasické materiály, jakým je například smaltovaná ocel, v dnešní době často nahrazuje akrylát. Litý akrylát má vysoce lesklý a neporézní povrch, který se jednoduše čistí a udržuje.

Například RAVAK vyrábí vany, umyvadla i vaničky ke sprchovým koutům z akrylátu se speciální antibakteriální povrchovou úpravou Antibac®. Akrylátový povrch má z hlediska komfortu oproti kovové či keramické vaně výhodu také v tom, že je vždy pocitově teplý, takže vana při doteku nechladí.

Pokud fandíte moderním materiálům, vyberte si vanu, umyvadlo či sprchovou vaničku z akrylátu, anebo takzvaného litého mramoru – směsi drceného dolomitu a pryskyřice s jedinečnými praktickými a estetickými vlastnostmi a velmi odolným povrchem.

Značka RAVAK aktuálně nabízí na všechny vany, zakoupené do konce roku 2015 doživotní záruku.

Do malých koupelen nabízí RAVAK vany s širokým plochým dnem, s délkou už od 120 cm, s možností doplnění o vanovou zástěnu pro pohodlné sprchování. Pokud máte koupelnu tak malých rozměrů, že se vám tam vana nevejde, můžete ji nahradit sprchovým koutem s takzvanou minivanou – hlubokou sprchovou vaničkou s praktickým sedátkem, která celé rodině umožní pohodlné sprchování. Vaše děti se v ní budou moct i vykoupat.

Do prostorných koupelen  je dobré vybrat si z široké nabídky velkých solitérních a originálně tvarovaných van s délkou až 190 cm. Tyto vany mají velkorysý vnitřní prostor, často vhodný i pro dvě osoby. U většiny modelů je možné vybavit je hydromasážním systémem a světelnou chromoterapií. Tyto vany jsou v nabídce v různých tvarech, velikostech a designech. Můžete si vybrat rohovou, asymetrickou či obdélníkovou vanu, anebo zcela solitérní model určený pro umístění do volného prostoru.

Pokud máte to štěstí, že vaše koupelna je dost velká, ideálním řešením je kombinace vany a sprchového koutu. Pokud pro tuto kombinaci máte dostatek prostoru a vyberete si také některý z hydromasážních systémů, vaši koupelnu můžete proměnit v úžasné soukromé wellness.