Vyberte stránku

Máte pocit, že vzhled vašeho bydlení už je okoukaný a máte hned několik představ o tom, jak by vaše bydlení mohlo vypadat lépe a moderněji? Ve většině případů při změně vzhledu vašeho současného bydlení není třeba provádět velké rekonstrukce, které by znamenaly zásah do samotné stavby. Existují i jednodušší způsoby, které dokáží velmi efektivně změnit vzhled celého interiéru. Jak na to?

Stačí nově vymalovat a změnit rozestavění nábytku

Pro rekonstrukce bytů a změnu vzhledu celého interiéru nemusíte ani kupovat nový nábytek. Stačí zapřemýšlet o změně jeho rozestavení. I změnou rozestavení stávajícího nábytku můžete dodat interiéru zcela nový nádech. Pokud bude tato změna rozestavení nábytku doplněna také novou výmalbou místnosti, bude se jednat o zcela nový a originální interiér.

Nejprve vymalovat

Když už se rozhodnete danou místnost vymalovat, měli byste si nejprve rozmyslet nové rozestavění nábytku. A pak teprve provádět samotné malování. Můžete si vymalovat sami nebo kontaktovat profesionály na malířské práce. Ti vám mohou poradit s novými trendy v malování a zvolit, jaká barva a její provedení budou nejvhodnější pro váš nový koncept interiéru. Barvy mohou být doplňovány také správně zvolenými tapetami. Jak kombinovat barvy a tapety si přečtěte v tomto článku.

Nejen malíři, ale i lakýrníci pomohou

Pro opravdu výraznou změnu vzhledu interiéru bez složitých stavebních zásahů lze kontaktovat nejen malíře, ale také lakýrníky. Proč? Lakýrník se může postarat například o nové natření dveří a může změnit jejich design, tak, aby zapadal do nového konceptu. Dále lakýrníci mohou nově natřít i okenní rámy, topení a další vybavení interiéru, včetně nábytku. Pokud by vám jako změna nestačilo jen nové rozmístění nábytku, mohou mu lakýrníci dodat zcela nový vzhled.