Vyberte stránku

Plánujete rekonstruovat své bydlení a jedním z vašich požadavků je to, abyste se vešli do určitého rozpočtu, který máte stanovený? Pokud ano, podívejte se na několik tipů, jak se dá ušetřit. Možností je hned několik.

Materiál nakupujte najednou

Co vše budete potřebovat k tomu, abyste mohli úspěšně rekonstruovat? Je toho mnoho. Základem je navštívit kvalitní stavebniny Praha s bohatým výběrem a zde vybrat to, bez čeho se neobejdete. Několik tipů vám dáme hned na začátku. Jedná se třeba o:

  • Zdící materiály
  • Různá lepidla
  • Stavební hmoty

Ideální je, pokud budete mít o nákupu jasno hned v začátku a vše nakoupíte najednou. Proč? Jelikož můžete získat zajímavou slevu za větší odběr. V segmentu stavebnictví rozhodně nejde o nic výjimečného. Naopak. Mnoho lidí jde i cestou oslovení známého řemeslníka, který v obchodě má svou slevu a sortiment bere takzvaně na sebe.

Nakupujte za nejlepší ceny

Je chybou jít do prvních stavebnin a zde vše nakoupit. Ceny mohou být různé a tak je třeba si nejprve udělat jasný přehled. A v souvislosti s tím se objeví nutnost navštívit levné stavebniny. Takové, kde budete mít jistotu, že materiál a další pomůcky vyjdou nejvýhodněji. Mnohdy se ceny mohou lišit i o desítky procent.

Některé stavební práce zvládnete sami

Jak ušetřit na materiálu, to již víte. Nyní se podíváme také na to, že existují i možnosti, jak se dá ušetřit na práci. Pokud jde o elektřinu, plyn nebo vodu, je specialista nutností. Bez něho se neobejdete. Jsou ale práce, které zvládnete i vy. Nejčastěji jde o různé bourací práce, pomocné práce, nebo ty finální. Zde je zbytečné, abyste platili odborníka s náklady několika set korun na hodinu. Kontaktujte své známé, kteří vám jistě rádi pomohou za oběd a něco k pití. Hlavně u velkých rekonstrukcí je práce položkou, která má na celkový rozpočet rozhodně velký vliv.