Vyberte stránku

Přemýšlíte o tom, kde v Praze zakotvit nadobro? Připravili jsme si pro vás chytré tipy, kde je bydlení vhodné a kde nikoliv. Jaké jsou nejoblíbenější části Prahy pro bydlení? Dočtete se dále.

 

Nejvíce se staví na Praze 4 a Praze 5

Tato místa vynikají dobrou dostupností do centra, ale zároveň zde najdou uspokojení i lidé toužící po sportovním a jiných volnočasových aktivitách, vycházkách do přírody i společnosti. Vyrůstají zde především moderně navržené bytovky.

Nejoblíbenější části Prahy pro bydlení

Záleží vám na nízké pořizovací ceně?

Hledáte nemovitost s nízkou cenou, ale zároveň byste chtěli mít na výběr hned několik atraktivních možností? Dost záleží na tom, zda se vyrovnáte s horší dopravní obsluhou, s panelákovou zástavbou nebo ne s příliš kvalitním životním prostředím. Relativně levné a zároveň dobře vybavené byty lze najít v takových oblastech, které neoplývají zrovna tou nejlepší pověstí. Ať už z výše uvedených důvodů nebo dalších faktorů, mezi které se řadí herny a zastavárny, které přitahují potenciálně nežádoucí osoby.

 

Záleží vám na prestiži a cenu neřešíte?

Drahým lokacím, aneb dobrým adresám dávají přednost lidé, kteří si zakládají na společenském statutu. Jak vyplývá ze současných trendů, tak průměrná cena za metr čtvereční bytové jednotky v Praze se pohybuje i přes 55 000 Kč, a to se nebavíme o centru města, kde jsou ceny za metr čtvereční i více než dvojnásobné. Dle názorů realitních makléřů vyplývá, že lokalita a dokonce i adresa má z 90 % vliv na cenu nemovitosti.

 

Chcete bydlet blízko přírody s nízkou hustotou lidí?

Pokud toužíte po bydlení v oblasti s nízkou hustotou osídlení, zaměřte se na Prahu 9, kde je podle statistik počet osob na km čtvereční zdaleka nejnižší. Dáváte přednost spíše městské zeleni? Tak tu najdete především na Praze 4, ale také v části Prahy 9 a Prahy 10, odkud máte zároveň dobré spojení do centra města.