Vyberte stránku

Máte malý byt a víte, že by šel alespoň opticky zvětšit, ale nevíte, jak na to? Pokud máte stejný problém, jako většina lidí, žijících v panelových domech, pojďte se s námi podívat na pár tipů, jak byt opticky zvětšit a cítit se v bytě zase o něco lépe.

Mnoho lidí bydlí v bytě, který je opravdu malý a bojují o každé volné místo. Samozřejmě byt reálně nezvětšíte, ale alespoň vytvoříte optický dojem většího prostoru. Optické zvětšení bytu stačí na to, abyste se v bytě cítili svobodněji.

Nebojte se změny

Pokud zařizujete byt od začátku, bylo by dobré se nejdříve zamyslet nad celkovou kompozicí bytu. Pokud se nebojíte malých stavebních zásahů do vašeho bytu, mohli byste zbourat zbytečné umakartové příčky a spojit menší místnosti do jedné větší, takové spojení kuchyně a obývací místnosti je nejen funkční, ale také váš byt znatelně zvětší.

Barvy jsou základ

Zvětšují spíše světlé barvy, nebojte se ale experimentovat, pokud místo klasické bílé barvy použijete pastelové barvy, určitě nic nezkazíte. Pastelové barvy místnost prozáří, prosvětlí a ve výsledku tak opticky zvětší.

Podlaha zvětšuje

Byt můžete zvětšit také jednotnou barvou podlahy a jednotným stylem dekoru. Důležité je, neoddělovat místnosti prahy, jednotný povrch a ucelená plocha byt krásně spojí a přispěje k optickému zvětšení. Pokud se neobejdete bez koberce, dodržujte stejná pravidla, jako u podlahy. Nezapomínejte na použití obdélníkových tvarů koberců, které místnost opticky protáhnou.

Pokud budete přestavovat váš stávající malý byt nebo se chystáte takový byt vybavovat od začátku, nezapomeňte na naše rady, které i z malého bytu mohou udělat prostorné a vzdušné místo.