Vyberte stránku

Výběr nemovitosti se liší od nákupu nového trička nebo ponožek. Když se vám přestane líbit bílá, přestanete tričko nosit a když se vám ponožky roztrhnou, vyhodíte je a koupíte si nové. Co ale dělat v případě, že se vám přestane líbit váš dům, anebo se na něm vyskytne závada? Rodinný dům jen tak nevyměníte za jinou barvu nebo kvůli díře v podlaze ho nezahodíte. Pokud si totiž vyberete dům, je to většinou už napořád.

Krásný dům se špatným výhledem

Člověk jednoduše narazí na nádherný dům za přijatelnou cenu, ale po zahradě se mu má do dvou let prohánět stovky aut ve vysokých rychlostech, protože tu povede dálnice. To jsou typ pomyslné pády na cestě za krásným bydlením. Toužíte-li investovat do nemovitosti, která bude splnění všech vašich snů bez jakéhokoli ale, najměte si realitního makléře. Jeho práce je zjišťovat možné záludnosti, nedokonalosti a další vady na kráse domu, a to do takové míry, že vy se buď rozhodnete jít o dům dál, anebo původní majitel půjde dolů s cenou.

Proč si najmout realitního makléře?

Nejenže vás realitní makléř zbaví zbytečného stresu a nekonečného listování na internetu, ale také vám poskytne právní pomoc a vyřídí veškeré potřebné papírování kolem koupi nemovitosti.

  • Zjistí právní stav kupované nemovitosti. Každý dům může mít své právní nedokonalosti, o kterých nevíme. Může to být třeba věcné břemeno, nebo nějaká ta půjčka bývalých majitelů apod. Přestože se na vše zeptáme, stačí, abychom si kousek smlouvy nepřečetli, a máme problém.
  • Zjistí fyzický stav kupované nemovitosti. Dům může na první pohled vypadat báječně, ale na ten druhý, pozornější, se v něm mohou objevit konstrukční chyby, které znemožňují bydlení do budoucna.
  • Nepřeplatíte na nemovitosti? Realitní makléř se také postará o to, abyste při koupi domu zbytečně neutráceli. Pokud jeho nabízená cena převyšuje tu reálnou, zkusí smlouvat, popř. vám navrhne od koupě ustoupit.